Формування і ревіталізація середмість історичних міст України

Містобудівна та архітектурна спадщина України складається з широкого спектру пам’яткових об’єктів, починаючи від забудови античних полісів, міст з маґдебурзьким правом, індустріальних районів ХІХ – поч. ХХ ст. і до сьогодні. Протягом століть у центральній частині історичних міст активно розвивалися
середмістя. Актуальні проблеми їхнього збереження, реставрації та розвитку зумовлюють необхідність розробки таких науково-обґрунтованих методик, які сприятимуть розширенню та деталізації пам’ятко-охоронного законодавства в напрямку збереження середмість; вдосконаленню стандартів науково-проектної документації для ревіталізації; модернізації міського самоврядування, вирішенню соціальних проблем, збільшенню рівня інвестицій та економічного розвитку історичного міста. В США та Західній Європі впродовж останніх десятків років розроблено та сформовано велику методичну базу ревіталізації історичних середмість. В Україні спостерігаємо неналежне та споживацьке ставлення до культурної спадщини, а відсутність програми дослідження та розвитку середмістя, сприяє спотворенню та фрагментації історико-культурного ландшафту міста.

О.В. Рибчинський, Національний університет «Львівська політехніка», Львів, 2017.

На фото вгорі: рисунки будинків ринкової площі Кристинополя з книги О.В. Рибчинського “Ринкові площі історичних міст України”.

Посилання на документ.

 

Share on Facebook
Facebook
Поширити

Залишити відповідь