Сокальська сорочка увійшла до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України – такий наказ підписав міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.
Це почесне визнання стало можливим завдяки старанням великої кількості людей: представників влади, культурних діячів та мисткинь, які доклали багато зусиль аби одна із культурних традицій Надбужанщини стала визнаним доробком нашої великої України. Шлях до цього був непростим, адже потрібно було довести унікальність і значення Сокальської вишивки та крою для українського народу.
Голова Шептицької районної державної адміністрації Андрій Дяченко високо оцінив роботу начальниці відділу освіти, культури релігій та туризму Шептицької РДА Руслана Антонюк, що спільно з Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА ініціювали включення елемента нематеріальної культурної спадщини «Сокальська сорочка – крій і орнамент жіночих і чоловічих сорочок» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України та номінувалася на статус світової спадщини ЮНЕСКО.

Також він зазначив, що важливу інформацію та підтримку надала місцева майстриня Віра Чипурко, авторка книги «Чорноцвіт», де йдеться про історію та походження Сокальської вишивки та місцеві мисткині Ірина Мандрик, Жанна Журавінська, Наталія Куцяба.
Це не лише визнання на міжнародному рівні, а й ще одна нагода нагадати світу про багатство української традиції – додав керівник Шептицької РДА.
Загалом у Національному переліку вже 10 елементів нематеріальної культурної спадщини з Львівщини:
- Яворівська дерев’яна забавка
- Яворівський пиріг
- Різдвяна сферична звізда (Жовківський район)
- Надсянська говірка
- Глинянський візерунковий текстиль
- Городоцький шов
- Дзвонарство
- Бойківська писанка
- Засипана капуста (Жидачівщина)
- Сокальська сорочка
За матеріалами прес-служби Шептицької РДА.
На фото вгорі: Сокальська сорочка. Фото SmartNews.