Що побачити?

Перелік головних історико-культурних пам’яток Червонограда:

Палац Потоцьких (1756-1762 рр.) – пам’ятка архітектури національного значення. Родовий маєток магнатів Потоцьких – засновників міста. Яскравий приклад французкого класицизму середини XVIII ст.

Кристинопільський палац. Ю.Гринів. 2021 р.

Церква святого Юрія та монастир оо. Василіян (1771-1776 рр.) – пам’ятка архітектури національного значення середини XVIII ст. Тут склав свої монаші обіти майбутній митрополит Андрей Шептицький.

Церква св. Юрія та монастир отців Василіян. О.Байдацька. 2020 р.

Церква святого Володимира (1695-1703 рр.) – комплекс колишнього костелу Зіслання Святого Духа (а також монастиря оо. Бернардинів) – сакральна будівля з усипальницею родини Потоцьких, зведена наприкінці XVII ст. у стилі бароко. Найдавніша споруда у Червонограді.

Церква святого Володимира. В.Ільницький. 2016 р.

Каплиця Вишневських (ІІ пол. XIX ст.) – родинна усипальниця польського шляхетного роду Вишневських, який з 1848 до 1936 року володів Кристинопільським палацом. Розташована на старому цвинтарі міста.

Каплиця родини Вишневських. О.Байдацька. 2020 р.

Придорожній хрест Яна III (1672 р.) – пам’ятка архітектури місцевого значення. Розташований на історичній межі поселень Кристинопіль та Новий двір. За офіційними даними монумент встановлено за наказом Яна ІІІ Собєського на честь перемоги польського війська над турками.

Придорожній хрест. Фото Ю.Гринів. 2018 р.

Повний перелік туристичних об’єктів Червонограда.

Також можете скористатись картою туристичних об’єктів регіону.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.