Автомобільний міст, що знаходиться ближче центру старого міста Червонограда по вул. Богдана Хмельницького через річку Солокію, як інженерно-технічна споруда, визнана об’єктом науки і техніки місцевого значення. Збудований у 1936 році.
З картографічних та інших історичних джерел достеменно відомо про часи, коли ще цього моста не було. Тоді з м. Мости до Кристинополя можна було потрапити лише через міст, котрий з’єднував береги р. Солокії по теперішній вул. Йосипа Сліпого, це було до 1876 року. Та вже в 1875 році уряд Австро-Угорської імперії, втілюючи в життя будівничі реформи, висунув план будівництва прямого і коротшого дорожного шляху через р. Солокію. Такий план вимагав спорудження моста в іншому місці, де тепер проходить вул. Богдана Хмельницького. Так з’явився новий міст через р. Солокію. Залізний міст був збудований вже “за Польщі” перед Другою Світовою війною. Інженер, який зводив цей міст, винаймав помешкання неподалік у жителя селища Новий Двір пана Козюка. Дорожне полотно з Сокаля через Кристинопільський новий міст аж до м. Мости було вимощене з цегли. Зразок такого мощення ми ще можемо бачити на площі в центрі старого міста Червонограда. Для цих будівельно-шляхових робіт було задіяне виробництво Сокальської цеґельні.
Сьогодні ж пофарбований в блакитний і жовтий кольори, міст по праву став називатися легендарним, адже він стійко пережив Другу Світову війну, залишивши на собі шрами від куль і снарядів. В 1939 році через міст і вздовж річки Солокія проходив кордон між Радянським Союзом і Польщею окупованою гітлерівською Німеччиною.
З тих часів багато води витекло з Солокії в річку Західний Буг, та дивлячись на порівняльне фото, міст майже не змінився.
Сталевий міст, як культурна спадщина, підлягає кримінально-правовій охороні з 2013 року згідно наказу Міністерства культури України від 11.03.2013 р. про затвердження порядку обліку об’єктів культурної спадщини.
Читайте також: Кристинопільський міст.
Автор: Іван Напора.
Джерела: Powiat sokalski pod wzgledem geograficznym, etnograficznym, historycznym i ekonomicznym.
Author: Bronislaw Sokalski; Muzeum imienia Dzieduszyckich we Lwowie.
Publisher: We Lwówie [Nakł. Muzeum im. Dzieduszyckich] 1899.
Наказ Про затвердження Порядку обліку об’єктів культурної спадщини.