Герб Галичини та Володимирії на ощадній касі у Сокалі

У Сокалі, по вулиці Міцкевича, знаходиться будівля Австрійської ощадної каси, у якій зараз розміщується держказначейство. На фоні багатого рельєфного оздоблення фасаду привертає увагу композиція з гілок лаврового дерева, на якій розміщений герб Галичини та Володимирії.

Герб Королівства Галичини та Володимирії 1782 року.

Після першого поділу Польщі в 1772 році Галичина була включена саме в австрійську частину імперії, не зважаючи на давні претензії угорських королів на володіння Галичиною. Тоді ж три золоті корони в синьому полі стали крайовим гербом Галичини. Цей герб використовувався спільно з гербом Володимирії: у синьому полі дві шаховані червоним і сріблом балки.

1773 року на жетонах в честь приєднання Галичини і Володимирії було зображено новий герб провінції, що об’єднував герби Галичини (у синьому полі три золоті корони, 2:1), Володимирії (у синьому полі дві шаховані червоним і сріблом балки) і Заторського князівства (у срібному полі червоний орел). Поверх усього розміщувався щиток з австрійським гербом (у червоному полі срібна балка).

1775 року герб Краківського герцогства поступився місцем срібному орлу в синьому полі герба Заторського князівства. 1782 року до герба додалося нове поле з гербом Освенцимського князівства (у синьому полі срібний орел).

У 1804 році герб королівства Галичина став таким: синій щит перетятий червоною балкою, вгорі чорна галка зі складеними крильми, знизу — три золоті корони 2:1. Цей герб використовувався спільно з гербом Володимирії: у синьому полі дві шаховані червоним і сріблом балки.

Будівля Держказначейства у Сокалі. 2019 р. Ю.Гринів.

На фото вгорі: герб Галичини та Володимирії на фасаді Держказначейства у Сокалі. Фото: Враження від подорожей, 2016 р.

Джерело: Вікіпедія.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: