Мальовничі краєвиди, архітектурні споруди, овіяні легендами та розповіді про історичні факти – все це чекає туристів, які оберуть маршрут «Волинський спадок».
Шлях простягається на відстань 150 кілометрів. Поєднує 40 об’єктів історико-культурного та природно-заповідного фонду. Це надбання – Великої Волині: сучасних Волинської та Рівненської областей.
Складається маршрут з історичних та природних об’єктів. Можна побачити архітектурні та археологічні пам’ятки національного та місцевого значення, цікаві локації спільного історико-культурного надбання Волині. Серед природних: національний парк Цуманська пуща, заказники, заповідні урочища, які утворюють цілісну мережу унікального біорізноманіття волинсько-поліського регіону та потребують захисту держави та місцевих громад.
Кожен відрізок позначений туристичною маркою, що відповідає міжнародним стандартам. Допомагають слідувати шляхом вказівники. А у історичних містечках встановлені інформаційні стенди з qr-кодами сайту, де можна завантажити карту. https://www.volynspadok.org.ua/
Підходить для автомобільної подорожі, веломандрівки та пішого походу.
Прем’єра проекту відбулася влітку у кожному містечку за участі представників місцевих громад. На туристів чекала екскурсія визначними місцями.
«Ми вирішили привернути увагу до Великої Волині, історії, спільного надбання. Це самобутня територія волинян, що формували традицію, культуру. І ми маємо надалі продовжувати та не забувати наш великий спадок. Сподіваюся, що цей маршрут буде цікавий для відвідування людям з усієї України», – відзначив керівник проекту Павло Данильчук.
Очільниця «Волинської фундації» Анна Данильчук наголосила, що було цікаво та корисно працювати над маршрутом, адже відкрили для себе багато нових фактів. «Якщо ви зайдете на наш сайт – будете знати: яке містечко постачало кликунів у Луцький замок, побачите ексклюзивні фотографії князів, які були оцифровані», – розповіла Анна та закликала волинян бути амбасадорами маршруту, розповідати друзям, знайомим туристам, іноземцям, яким варто побачити «Волинський спадок».
Історико-культурний екомаршрут «Волинський спадок» реалізувала ГО «Волинська Фундація» у партнерстві з Українською Природоохоронною Групою – UNCG, як проект, що був підтриманий в рамках конкурсної програми «Культура+» Українського культурного фонду.
Мандрівники, власники туристичних магазинів, науковці, історики прокоментувати створення історико-культурного екомаршруту «Волинський спадок» і поділилися своїми думками, як можна популяризувати туризм в громадах.
«Проведення туристичної діяльності виховує у людях не тільки любов до рідного краю, але і сприяє розвитку екологічної свідомості та підвищенню екологічної культури в контексті раціонального використання природних ресурсів. Саме тому такі ініціативи є вкрай важливими і потребують підтримки, як збоку місцевого населення, так і органів влади», – Юрій Драч, асистент кафедри екології Львівського національного університету імені Івана Франка, турист.
На думку історикині, дослідниці Волині Тетяни Яцечко-Блаженко, історик: «Волинський спадок» – це ідеальне рішення для сімейного вікенду. Адже подорож історичною Волинню буде пізнавальною для туристів будь-якого віку. Мальовничі краєвиди, архітектурні споруди, овіяні легендами, розповіді про історичні факти – все це буде чекати туристів, які оберуть маршрут «Волинський спадок».
Фото: Роман Невестенко-Домбровський.