1887 р.
Місцевий листоноша, то людина,яка з 7 ранку до 7 вечора, немає ні хвилини відпочинку. Мусить розвозити пошту до і з Сокаля і при тому ще виконує обов ‘язки телеграфіста . Кристинопіль є метрополією торгівлі зерном і деревиною в Белзькій і Сокальській околицях. І при тому має чисельні будинки, села і присілки, які користуються поштовими послугами в Кристинополі, тому цей поштовий відділ дає досить значні доходи. Пан Шиффер давно повинен був дати дотацію на утримання експедитора і тоді єврейське товариство Рейсса, яке вічно пише на листоношу скарги, не мало би причини для їх написання. Маємо надію, що ці кілька слів побудять дирекцію пошти, щось зробити у цьому напрямку, а результат незабариться – наш “білий негр”дістане помічника.
1888 р.
Минув рік, як ми писали статтю про важку працю листоноши в Кристинополі. Дирекція пошти прислала туди свого уповноваженого, який теж прийшов до висновку, що потрібно дати помічника для листоноши. Але нажаль, це не полегшило роботу листоноші ні на йоту. Нововведене сполучення між Львовом і Сокалем, то справжне лихо для людей. Тому що або зі Львова, або з Жовкви поїзд кожен день їде з запізненням. Вчора замість 8 ранку прибула пошта о 12 ночі. Можливо дирекція пошти звернула би увагу і повернула доставку пошти возом?!
Львів має своїх політиків, але в більшій мірі має їх провінція. І тут над синім Бугом і болотнистою Солокією, знайшовся самозванець, опікун міста, який кілька днів тому, всіх котрі не належать до сторонників пана бурмістра публічно назвав “негідниками”. Висловлювання грубо неполітичне, але як для непрофесійного дипломата жорстке.
1897 р.
Люди часто скаржаться на поштовий зв’язок у Галиції. Отримали ми знову скаргу на зв’язок Сокаля з Кристинополем. Кореспонденція з Сокаля доходить до адресата в Кристинополі на третій день, хоч відстань кілька миль. Беручи до уваги, що Сокаль є містом районного значення, можна зрозуміти, як багато людей залежить від якості поштового зв’язку.
1905 р.
Дирекція пошти і телеграфа призначила листоношою 1кл. 4 ступеня Адама Олександровича в Кристинополі, Станіслава Смеречанського в Тартакові.
1895 р.
В наслідок танення льоду на Бузі піднявся рівень води і річка Рата вийшла з берегів.У Сільці і Пархачі з околицями значна кількість домів стоїть у воді. Така ж ситуація і в інших місцевостях, а саме в Кристинополі, Добрячині, Завишні, у Новому Дворі.
В Кристинополі поштовий відділ повністю затоплений і всі посилки знищені. Ще й через проливні дощі рівень в річці досяг 664 см. Знищені запаси продуктів.
На фото вгорі: список номерів абонентів у Кристинополі з польського телефонного довідника 1932-1933 років, а також бакелітовий телефон того часу фірми Ericsson, яка довгий час займала провідне місце у сфері обслуговування телекомунікаційної системи Польщі.
Підготувала: Олена Британ.
Джерела: з тогочасної періодики.