Церква святого Йосафата – один з найбільших храмів Західної України

Українська греко-католицька церква святого священномученика Йосафата є найбільшим і найвищим храмом у Червонограді. Його висота – 58,3 м.

Основа храму – це рівнораменний хрест із плавними і напівкруглими переходами і в основі займає приблизно 50 на 50 метрів. Храм увінчують п’ять куполів. Центральний і найбільший символізує Ісуса Христа, а чотири менших по боках – чотирьох євангелістів. Куполи покриті мідними листами.

Фігура Ісуса Христа перед храмом святого Йосафата. Ю.Гринів. 2020 р.

Історія храму розпочалася ще у 1990 році, коли на так званому «трикутнику» був освячений хрест. На місті хреста і мав повстати невдовзі величавий храм. Релігійна громада греко-католицької церкви святого Йосафата була зареєстрована у 1990 році і ії вірні на початках збудували невелику дерев’яну капличку, де проходили богослужіння. У цьому ж році був закладений камінь, а з 1993 року розпочалося будівництво собору. Воно тривало чотирнадцять років. Храм будувався як на пожертви його парафіян, так і інших мешканців міста Червонограда та вірних Христовій вірі з різних куточків України та зарубіжжя. 2007 рік став визначним для як для громадян, так і для усього міста. У цей рік на свято священномученика Йосафата був освячений храм.

Храм побудований на деякому підвищенні, і щоб туди увійти, потрібно піднятися по 24 сходинках. Перед храмом встановлене скульптурне зображення Ісуса Христа із міді. Ісус Христос зображений у момент Його хресної дороги – із великим хрестом на плечах. На Його голові – тернистий вінець, а у грудях – палаюче серце. Права рука зігнута у благословенні кожного, хто хвертається до Нього у молитві. На п’єдесталі викарбувані слова Ісуса Христа, звернені до усього людства: «Прийдіть до мене всі струждені та обтяжені, і я заспокою вас». Цю скульптуру у дар церкві і її громаді передала група старших офіцерів Обласного управління внутрішніх справ.

Будівництво храму.

Проводиться робота з оздоблення внутрішнього інтер’єру храму. Іконостас виготовили майстри з Бойківщини. Невдовзі має розпочатися і розпис стін, який будуть здійснювати столичні художники із Київської академії мистецтв та львівські майстри. У храмі знаходяться уже і його святині – ікони. Ікону «Пресвята Богородиця з Ісусом Христом» до церкви передала француженка українського походження Євгенія Бура-Кузен. Довгий час ікона була їх родинною реліквією. Їй понад 200 років і вона має дар чудотворення. Образ «Свята Великомучениця Варвара» до храму передало Державне підприємство «Львіввугілля». А написав цю ікону заслужений художник України, головний художник Львівського Палацу мистецтв Орест Скоп.

Знаходиться у храмі і невелика скульптура священномученика Йосафата. Це дипломна робота парафіянина храму, скульптора Андрія, яка є ескізним варіантом майбутньої величавої скульптури, яку він і вирізьбить. Освітлюється храм трьома панікадилами, які ще називають павуками, та багаточисельними бра. Ці церковні світильники виготовлені у Львівській майстерні «Світлосервіс».

Розписи куполів церкви святого Йосафата. Ю.Гринів. 2020 р.

Біля храму має розпочатися будівництво дзвіниці висотою до 35 метрів. На ній будуть встановлені дзвони, вилиті на Київському ливарному заводі. Здійснюватиметься електронно-механічне керування дзвонами. Також при храмі збудована і невелика господарська будівля, у якій розміщуються різні служби: гаражі, майстерня, туалетні кімнати та газова котельня, адже храм опалюється.

При церкві діє недільна Катехитична школа ім. отця Йосафата Воротняка, у якій дітей навчають основам християнської віри та вивчають з ними Святе Письмо.

Настоятелем храму святого священномученика Йосафата від початків існування громади є отець Михайло Нискогуз. У 2009 році з-нагоди 20-річчя виходу з підпілля УГКЦ та за вагомий особистий внесок у її відродження отця Михайла було нагороджено орденом «За заслуги третього ступеня».

Інтер’єр храму святого Йосафата. Ю.Гринів. 2020 р.

На фото вгорі: церква святого Йосафата у Червонограді. Ю.Гринів. 2020 рік.

Автор: Галина Гриник, зав. Червоноградської філії ЛМІР.

Джерело: Г.Гриник, “Немузейний експонат”, “Червоноградський рекламно-інформаційний Вісник” № 47 (720) від 26.11.2009 р.

Open standalone map in fullscreen mode
Церква святого Йосафата

loading map - please wait...

Церква святого Йосафата 50.401827, 24.244037 Церква святого Йосафата

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: