Церква святого Йосафата Кунцевича

Церква святого Йосафата Кунцевича у Спасові (раніше – св. Йоана Милостивого) була збудована в 1871 році на кошти родини польських панів Шимановських. Проєкт споруди у 1868 році виконав дідич села Боянець – Артур Ґлоґовський.

Церква у Спасові. 1992 рік. І. Синкальський. https://www.pslava.info/

Ініціатор побудови – священник Тит Ковальський, депутат Галицького Сейму та папський камергер. Храм є тридільною одноверхою спорудою, ширша нава якої завершується вузьким восьмибічником. Екстер’єр та інтер’єр виконані в стилі неокласицизм, окрім необарокового вівтарного ансамблю. Образ опікуна парафії – св. Йоана Милостивого в 1888 р. намалював представник класицизму в Галичині – український маляр Корнило Устиянович (до наших днів не зберігся). У церкві міститься ікона «Розп’яття», намальована в середині XIX століття польським маляром Мартином Яблонським (відреставрована в 1996 р.)

Церква зазнала пошкоджень в часи ІІ світової війни та згодом була відремонтована місцевими жителями. У радянські часи на певний час перейшла в православ’я. А з 1962 до 1988 року стояла зачиненою. Тодішній голова колгоспу Богдан Чепіль домігся ремонту церкви під “Дім урочистих подій”.

У 2021 році Спасівська церква святкуватиме своє 150-ліття.

Вінчання у спасівській церкві Анастасії та Михайла Панаса (керівника ОУН на Сокальщині). 1942 р. З особистої збірки Надії Панас.
Сучасний інтер’єр церкви у Спасові. В. Іваниса.

На фото вгорі: церква святого Йосафата у с. Спасів. Фото: Марія Висоцька.

Автор: Богдан Козійчук.

Джерела: Слободян В. Церкви України: Перемиська єпархія. – Льв.: 1998 р., с. 557; Сокальсько-жовківська єпархія Української греко-католицької церкви.

Open standalone map in fullscreen mode
Церква святого Йосафата Кунцевича

loading map - please wait...

Церква святого Йосафата Кунцевича 50.449607, 24.459257 Церква святого Йосафата Кунцевича

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.