Зустріч Червонограду-Кристинополю 325 років

27 квітня 2017 року місцеві краєзнавці та директор Червоноградського музею історії релігії провели краєзнавчі дослідження старої частини нашого міста. Були запрошені місцеві мешканці, життя яких тісно пов’язане з першими роками міста Червонограда. Від Олега Гейка, Івана Бахмачука та Юрія Данчева краєзнавці докладно взнали про навчання в першій Червоноградській школі в приміщенні монастиря отців Василіан (пан Олег навчався в цій школі у 1954-1956 роках), як проходили святкування комуністичних свят, де стояли пам’ятники В.Леніну та Й.Сталіну, про постріл з пістолета в потилицю пам’ятника Сталіна з недобудованого кінотеатру в 1957 році, перший танцювальний майданчик і перший Будинок культури, пожежу на сцені під час спектаклю (декорації загорілись від пострілу з рушниці художнього керівника Дмитра Горішнього), яким шляхом і на чому в 1956 році до Червонограда прибув М.Хрущов, виступ його з балкону палацу Потоцьких, дослідження та знахідки в підвалах та підземних ходах в районі церкви, костелу, монастирів та каплички Вишневських на старому Кристинопільському цвинтарі.

Однією з причин зустрічі було те, що Олег Гейко та Іван Бахмачук є артистами місцевого самодіяльного театру котрі 4 червня 2017 року, в палаці Потоцьких, виконуватимуть головні ролі в спектаклі «Історія однієї любові. Гертруда Комаровська», який ставить Червоноградський відділ Товариства польської культури.

 

Розповідь Олександра Коркішка про те, що у присутніх під ногами підземний хід та приміщення, які науковці Музею історії релігії та краєзнавці розвідали у 2012 році. Юрій Данчев ходив цими ходами в кінці 1960-х років. До вашої уваги також декілька світлин 2012 року.

 

 

 

Червоноградські краєзнавці Анатолій Чукас, Олександр Коркішко, Ігор Стодольний, та директор Музею історії релігії Галина Гриник досліджують підземелля Старого міста. 2012 рік.

 

 

 

Польські монети 1923 року, медальйон та французька монета перероблена на жетон, це подарунок Юрія Данчева Музею історії релігії. Все це знайдено Юрієм 50 років тому назад в підземеллях костелу в Червонограді.

 

 

Олег Гейко – Францішек Потоцький, Іван Бахмачук – Якуб Коморовський в спектаклі “Історія однієї любові. Гертруда Комаровська”.

 

 

 

 

 

 

  Підземелля старого Кристинополя. 2012 рік.

 

 

 

 

 

Автор: Олександр Коркішко.

 

 

 

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: