Сталін в Червонограді

Після XXII з’їзду КПРС, в жовтні 1961 року, тіло Й.В. Сталіна винесли з Мавзолею та поховали біля Кремлівської стіни. По усьому Радянському Союзі пам’ятники Сталіну почали руйнувати. Це робили переважно вночі, а на ранок, частіше всього, зникали навіть сліди постаментів.

Бюст Леніна вже перенесено по іншу сторону вулиці. Позаду – ресторан “Шахтар” та будівництво школи №4 у Червонограді. Фото з сімейного альбому Наталії Багнюк.

Скульптури відлиті з бетону закопували, або топили в водоймах. Пам’ятник Сталіну простояв біля кінотеатру імені «40-річчя Жовтня» в місті Червонограді до 1962 року. Вночі бюст вождя, за шию обв’язали тросом та трактором відволокли за палац Потоцьких та втопили в озері. Бюст В.І. Леніна був перенесений через дорогу та встановлений біля музичної школи (зараз в цьому приміщені податкова інспекція).

На фото вгорі: кінотеатр імені «40-річчя Жовтня» в місті Червонограді. На передньому плані погруддя В.І. Леніна та Й.В.Сталіна. Світлина до 1962 року.

Канал серед палацового парку у Кристинополі. Фото 1915 р.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: