Анджей Графф. Кристинопільський бурмістр

Столяра Анджея Граффа (6.XII.1845-2.IV.1922), а згодом керівника кристинопільської пожежної дружини, якого вельми поважали у місті, 1887 року обрали до ради гміни, а 1888 року він став бурмістром Кристинополя, замінивши на цьому посту нечистого на руку Шльому Пордеса. Хірург Пордес свого часу потрапив до ради гміни як єдиний кандидат від міста, а ставши радним, «назвав себе інспектором худоби, мяса і небіжчиків, поставивши за свою працю такий тариф, який його кишені…найкраще відповідав» (Kuryer Lwowski, 01.07.1887). 

Надробний камінь могили Анджея Граффа та його дружини Емілії Росоловської. Автор фото: Володимир Британ.

Постановивши викорінити зловживання свого попередника, Графф добився того, щоб різники та продавці худоби у місті сплачували лише шосту частину тарифу, встановленого для них Пордесом. Як не дивно, із цих незначних, здавалося б, коштів за рік назбиралося достатньо грошей на зарплату ще одному лікарю широкого профілю (200 золотих ринських), якого в Кристинополі дотепер не було.

На світлині вгорі надмогильний камінь родини Граффів на кристинопільському цвинтарі. Фото: Ольга Байдацька, 2019 рік.

Джерело: Кристинопілький цвинтар

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: