Каплиця Снопковських — пам’ятка культової архітектури початку XVII століття розташована у місці збігу Львівського та Сокальського гостинців при в’їзді в середмістя Белза, одного з найстаріших міст західної України.

 

“Аріанська вежа”. І пол. ХХ ст.

Зведення каплиці-усипальниці на ґрунті давньої церкви Святого Івана приписують Андрієві Снопковському, белзькому хорунжому. Археологічними розкопками проведеними на цьому місці у 2004 році встановлено існування цвинтаря задовго до спорудження цегляної каплиці. В давнину над входом до каплиці-усипальниці була поміщена плита із зображенням шляхецького герба Равич з датою 1606 і монограмою — A-Z, P-B. З XVIII століття тут був знаходився міський архів. Згодом будівля використовувалася для господарських потреб, зокрема під склад борошна.

Каплиця-усипальниця суттєво постраждала в часі І-ї і ІІ-ї світових воєн й у радянський період. Нині споруда відреставрована і частково втратила свій первісний вигляд.

Помилково за будівлею закріпилася назва Аріанська вежа (від Аріяни — прихильники схизмацької течії у християнстві), що не відповідає дійсності.

Джерела: “Загадка Аріянської вежі”, Оксана Бойко, Василь Слободян, Львів, 2005; Вікіпедія.

Open standalone map in fullscreen mode
Аріанська вежа

loading map - please wait...

Аріанська вежа 50.382158, 24.014010 Аріанська вежа

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.