Перша згадка про Тартаків

Вперше Тартаків згадується в історичних джерелах 22 грудня 1415 року. Цього дня, перебуваючи в Белзі, князь Мазовецький Земовит IV (1352-1426) надав три села у Сокальському повіті плоцькому воєводі Прандоті (Прендоту) з Желязної і Желехлінки та його брату Анджею на прізвисько Грот.

Siemowit książę mazowiecki nadaje braciom Andrzejowi czyli Grotowi i Prandocie dziedzicom Pobiednej wsie: Wloczlaswicze, Tartaków i Strzelce w powiecie sokalskim z obowiązkiem płacenia podymnego i wystawienia po jednej kopii w razie wyprawy zbrojnej. – Polona.pl

Документ, у якому вперше згадується поселення Тартаків. 22.XII.1415. Белз. Biblioteka Książąt Czartoryskich, Muzeum Narodowe w Krakowie.

Підготувала: Оксана Лобко (м. Київ), кандидатка історичних наук, кураторка виставкових проектів, дослідниця палацу у Тартакові.

Джерело: Polona, Fundacja XX. Czartoryskich.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: