Церква святого Йосафата Кунцевича у Спасові (раніше – св. Йоана Милостивого) була збудована в 1871 році на кошти родини польських панів Шимановських. Проєкт споруди у 1868 році виконав дідич села Боянець – Артур Ґлоґовський.
Ініціатор побудови – священник Тит Ковальський, депутат Галицького Сейму та папський камергер. Храм є тридільною одноверхою спорудою, ширша нава якої завершується вузьким восьмибічником. Екстер’єр та інтер’єр виконані в стилі неокласицизм, окрім необарокового вівтарного ансамблю. Образ опікуна парафії – св. Йоана Милостивого в 1888 р. намалював представник класицизму в Галичині – український маляр Корнило Устиянович (до наших днів не зберігся). У церкві міститься ікона «Розп’яття», намальована в середині XIX століття польським маляром Мартином Яблонським (відреставрована в 1996 р.)
Церква зазнала пошкоджень в часи ІІ світової війни та згодом була відремонтована місцевими жителями. У радянські часи на певний час перейшла в православ’я. А з 1962 до 1988 року стояла зачиненою. Тодішній голова колгоспу Богдан Чепіль домігся ремонту церкви під “Дім урочистих подій”.
У 2021 році Спасівська церква святкуватиме своє 150-ліття.
На фото вгорі: церква святого Йосафата у с. Спасів. Фото: Марія Висоцька.
Автор: Богдан Козійчук.
Джерела: Слободян В. Церкви України: Перемиська єпархія. – Льв.: 1998 р., с. 557; Сокальсько-жовківська єпархія Української греко-католицької церкви.