Вісті з краю

1886 р.

У сокальському районному відділі 27 грудня відбудеться конкурс на будову залізничного сполучення в Кристинополі і в Белзі. Ціна першого 10.905, другого 4976 gld.

Анджей Графф, бурмістр Кристинополя. Похований на старому цвинтарі міста.

1889 р.

Після крадіжки на станції в Кристинополі непіймані крадії забравши скриню з грошима ,таку саму касу викрали з кабінету на станції Свитазів, винесли на подвір’я і не відкривши сховали у гною. В Белзі вкрали злодії у рабіна-чудотворця різні ювелірні вироби на значну суму,а пану Платеру з Мошкова, у листі пригрозили револьвером, якщо в указаному місці не буде зазначеної суми грошей.

1890 р.

З Кристинополя доносять, що на ринку безрога вирила цими днями скриню залізну. Виявилося, що то каса, яка була викрадена з залізничного вокзалу в Кристинополі. Знаходилися в ній папери приватні начальника станції і облігації, а злодії забрали тільки готівку.

1901 р.

Неспіймані до сих пір злодії вкрали міську касу. Забрали документи державного боргу на 500 к., а також 4 книжечки ощадної каси з Сокаля на суму 8823 к.

1914 р.

Імператор нагородив нагородою:золотим хрестом з короною Яна Ходжинського-головного комісара налогової інспекції,в зв’язку з виходом на заслужений відпочинок.

На фото вгорі: панорама Кристинополя на фото 1930-х років з приватної колекції Ореста Антошківа.

 

Підготувала: Олена Британ.

Джерела: періодика того часу.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: