Аеродром “Лопатин”

Аеродром “Лопатин” був створений як аеродром для завдань авіації загального призначення та як запасна смуга у воєнний час. Довжина злітного полотна – 518 м, ширина – 20 м. Покриття грунтове. Освітлення немає.

Ангар на лопатинському летовищі. Фото Ю. Гринів. 2020 р.

Як розповів місцевий ентузіаст авіаційної справи та льотчик в минулому Ярослав Фарина на базі аеродрому ним планувалось створення льотної школи, як філії Львівського спортивного клубу, де колись навчався і він сам. Було чому навчати молодь, адже сам володів досконало навиками виконання фігур вищого пілотажу – “бочка”, “колокол”, “мертва петля” та інші.

Брак фінансування, а, особливо, прикра фізична травма заставили забути про світлі мрії. У кращі часи, “на господарці” в Лопатині перебували Як-18 та Як-52 – учбово-тренувальні літаки, котрі пізніше були передані до Львова. Нажаль, зараз з лопатинського летовища злітають лише дві “пташки” – це моторні дельтаплани пана Ярослава.

Автор: Юрій Гринів.

[mapsmarker marker=”154″]

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.