Аптека “Під чорним орлом”

Наприкінці ХІХ століття, сокальчани шукали порятунку від своїх недуг у аптеці “Під чорним орлом”, яку заснував у 1897 році магістр фармації Євген Височанський. Аптека розташована по вул. Шептицького, 63 у Сокалі.

Інтер’єр сокальської аптеки. Фото http://mapa.sokal.lviv.ua/

На першому поверсі знаходилася аптека, а другий займали покої Височанських. В аптеці, окрім магістра фармації Височанського, працювало ще два рецептарі і стільки ж їхніх помічників. Родина Височанських перед приходом радянської влади у 1939-му емігрувала в Австрію, а потім в Угорщину.

Аптека функціонувала й під час війни, а в радянські часи перейшла у державну власність та належала до Львівського обласного аптекоуправління.

Інтер’єр аптеки повністю зберігся з тих часів. І як колись, стоять пристінні дубові та вітринні шафи у рецептурному залі та в асистентській кімнаті. Лише довелось змінити обладнання асистентського та аналітичного столів на сучасне. Тут можна побачити старовинні меблі, посуд, порцелянові флакони для зберігання мазей, фарфорові ступки, спеціальні флакони для сипучих лікарських засобів, які вимагають певної температури та кольору скла.

До 1971-го року тут ще були австрійські туби для мазей. Чимало зі старовинних речей того часу стали експонатами однойменної аптеки-музею №15 міста Львова.

Рецепт з сокальської аптеки. 1909 р. З особистої колекції О.Черненко.

Автор: Христина Мачевська.

Джерело:  Сокаль і Сокальщина.

Open standalone map in fullscreen mode
Аптека 'Під чорним орлом'

loading map - please wait...

Аптека \'Під чорним орлом\' 50.480661, 24.277468 Аптека \"Під чорним орлом\"

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.