Фатум існує: завалилася частина муру Кристинопільського палацу

Ще вчора, 23 квітня 2021 року, відбулася робоча зустріч на території Палацу Потоцьких у Червонограді за участю представників Червоноградської філії Львівського музею історії релігії, комісії з питань охорони культурної спадщини ЛОДА, відділу культури Червоноградської міської ради, Громадської ради ЧМР, а також місцевих депутатів та небайдужих активістів.

З поміж інших питань щодо відновлення та ревіталізації об’єкту культурної спадщини національного значення з охоронним номером 130032-Н було обговорено аварійний стан південної частини цегляного хвилястого барокового муру Палацу Потоцьких та необхідність вжиття заходів.

А вже через пів доби, о 5 год. 10 хв. 28 сек. 24 квітня 2021 року ця архітектурна форма завалилася… Тут на думку спадає ще один такий прояв злощасної долі, коли після анонсування активістами заходів по відновленню вежі Тартаківського палацу наступної ночі з неї відвалився шпиль.

Крилатий латинський вислів “Carpe diem!” говорить нам – “Лови момент!”. Тож не зволікаймо в порятунку нашого культурного надбання, щоб не було запізно.

Фото частини південного муру Кристинопільського палацу. 23 квітня 2021 р.
Фото залишків частини південного муру Кристинопільського палацу. 24 квітня 2021 р.
Ми у Instagram
Позначки: