Фатум існує: завалилася частина муру Кристинопільського палацу

Ще вчора, 23 квітня 2021 року, відбулася робоча зустріч на території Палацу Потоцьких у Червонограді за участю представників Червоноградської філії Львівського музею історії релігії, комісії з питань охорони культурної спадщини ЛОДА, відділу культури Червоноградської міської ради, Громадської ради ЧМР, а також місцевих депутатів та небайдужих активістів.

З поміж інших питань щодо відновлення та ревіталізації об’єкту культурної спадщини національного значення з охоронним номером 130032-Н було обговорено аварійний стан південної частини цегляного хвилястого барокового муру Палацу Потоцьких та необхідність вжиття заходів.

А вже через пів доби, о 5 год. 10 хв. 28 сек. 24 квітня 2021 року ця архітектурна форма завалилася… Тут на думку спадає ще один такий прояв злощасної долі, коли після анонсування активістами заходів по відновленню вежі Тартаківського палацу наступної ночі з неї відвалився шпиль.

Крилатий латинський вислів “Carpe diem!” говорить нам – “Лови момент!”. Тож не зволікаймо в порятунку нашого культурного надбання, щоб не було запізно.

Фото частини південного муру Кристинопільського палацу. 23 квітня 2021 р.
Фото залишків частини південного муру Кристинопільського палацу. 24 квітня 2021 р.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: