Кафедральний собор святих Петра і Павла

Собор св. Петра і Павла у Сокалі був збудований в 1909 році за проектом відомого львівського архітектора Василя Нагірного у стилі французького класицизму. За основу було взято взірець храму в Марселі.

“Нова церква” в Сокалі. Фото 1911 року.

Будівництво було розпочато о. Орестом Чеховичем. А після його передчасної смерті справу продовжив парох о. Василь Левицький.

У 1905 р. були зведені мури, а з 1909 р. розпочалися внутрішні роботи. Краківська фірма “Каден” встановила кам’яну підлогу. Сокальські майстри виконали всі різьбярські роботи. Вхід до церкви прикрашено мармуровими колонами з фігурами св. апостолів Петра і Павла, а вгорі встановлено фігуру Христа Спасителя. Це роботи відомого галицького скульптора Григорія Кузневича. Образ св. апостола Петра подарував храму Святійший Отець Папа Римський Пій Х. Урочисті заходи з посвячення церкви розпочалися 30 травня 1909 року.

Сьогодні храм належить до УГКЦ.

Автор: Ярина Микитишин.

Джерело:  Сокаль і СокальщинаФотографії старого Львова.

Open standalone map in fullscreen mode
Кафедральний собор св. Петра і Павла

loading map - please wait...

Кафедральний собор св. Петра і Павла 50.477971, 24.278133 Кафедральний собор св. Петра і Павла

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.