Придорожня фігура каплана Вінцента

Каплан Вінцент (1576-1660) – канонізований святий католицької церкви, засновник чернечого ордену Лазаристів, вважається опікуном хворих, убогих і терплячих.

Фігура при в’їзді в Белз. 1920-ті роки. Джерело: Polona.pl.

Св. Вінцент посилав своїх місіонерів у місця, які зазнавали шкоди внаслідок війни, для того щоб вони допомагали хворим і убогим, які постраждали внаслідок військових дій. Оскільки Белз впродовж своєї історії неодноразово нищили війни, то встановлення такого монументу на в’їзді в місто цілком доречне.

Автор скульптури невідомий, проте відомо, що постала вона у XVIII столітті. Фігура святого, як і постамент, на якому він стоїть, має яскраво виражені барокові риси, і по праву вважається одним з найкращих зразків барокової різьби в Україні. Скульптура привертає увагу своїм композиційним та мистецьким вирішенням. Молодий чоловік в чернечому одязі та плащі-пелерині лівою рукою опертий на щит, а у високо піднятій правій тримає факел.

На жаль, на сьогоднішній день пам’ятник є частково пошкодженим. Найбільшою втратою є зниклий факел, який святий здіймав догори.

Джерело: RBrechko, Haidamac.

Open standalone map in fullscreen mode
Придорожня фігура каплана Вінцента

loading map - please wait...

Придорожня фігура каплана Вінцента 50.388903, 24.018087 Придорожня фігура каплана Вінцента

 

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.