Кам’яниця родини Грициків

Будинок у Сокалі, що по вулиці Шептицького, 119, був збудований у кінці XIX століття як житловий. Зараз він є важливою регіональною архітектурною пам’яткою містобудування Галичини кінця XIX початку XX століть, що репрезентує один із напрямків (“пітореск”) архітектурної стильової епохи історизму при переході до стилістичного напрямку сецесії (“ар-нуво”).

Збудована за часів о. Олексія Володимира Грицика (1895-1982), який мешкав там разом з дружиною Юлією та сином Володимиром. Згодом у будинку мешкали їхні нащадки. Найвідоміший з них, онук отця Олексія Грицика, Володимир Грицик (1941, Сокаль – 2015, Львів) був відомим ученим у галузі інформаційних систем, членом-кореспондентом НАН України, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, премії ім. С. О. Лебедєва НАН України.

На сокальському цвинтарі покояться останки батька Володимира Грицика і ще багатьох його родичів.

Автор: Олена Замойська.

[mapsmarker marker=”179″]

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.