Костел святого Марка

Костел святого Марка (pol. kościół świętego Marka) у Варяжі — колишня культова споруда, храм доби ранннього бароко, збудований у 1688—1693 роках. Внесений до реєстру пам’яток архітектури національного значення під охоронним номером 495.

Костел святого Марка у Варяжі. Фото 1941 року. Fotopolska.eu.

Костел побудований за проектом архітектора Войцеха Лєнартовича. Фундатором комплексу монастиря отців піярів (костелу св. Марка і келій) вважається місцевий магнат, дідич Варяжа Марек Матчинський (pol. Marek Matczyński), який був похований в ньому.

Костел з цегли, тинькований, з двома бічними вежами в два яруси, оздоблені пілястрами, дахи барокові. У 1796 році костел постраждав від пожежі і дахи веж відновили значно нижчими.

Нава костелу має циліндричне склепіння, апсида — хрещате. Стеля нави вкрита залишками стінопису 2-ї половини XVIII століття. До сьогодні у костелі збереглися фрески, виконані у 1810 році Станіславом Строїнським (чи його учнями).

Інтер’єр костелу святого Марка у Варяжі. 1910-1915 рр. Джерело: Polska-org.pl

Костел належить до найцікавіших пам’яток стилю бароко, проте перебуває у занедбаному стані.

Джерела: Вікіпедія, Mapio.

Open standalone map in fullscreen mode
Костел святого Марка

loading map - please wait...

Костел святого Марка 50.516865, 24.091430 Костел святого Марка

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.