Римо-католицька парафія у селі Острів, тепер Сокальського району Львівської області, була заснована дідичами Бігандом з Острова, Миколаєм з Цебліва та Григорієм з Себечіва у 1429 році. Їй підпорядковувались рим.-кат. приходи Безеїва, Глухова, Себечіва, Мурованого (Zabcze) та Вербового (Wierzbiaz). А у свій час, навіть і Кристинопільський костел.
Ймовірно, спочатку тут стояв дерев’яний храм. Муровану споруду, яку ми бачимо зараз, зведено у 1850 році (освячено у 1858-му). Це однонавний типовий католицький костел, зовні нічим не примітний, хоча всередині ще зберіглися фрагменти розпису. Наприкінці XIX ст. на його вежі був встановлений годинник, придбаний одним з місцевих настоятелів.
Міцні мури часто слугували укриттям польським воєнним угрупуванням, що в подальшому визначило долю будівлі. Зараз храм є руїною. За переказами старожилів костел було заміновано загонами УПА в часи україно-польського протистояння у 1940-х роках і підірвано. Згідно іншої версії (яка є більш вірогідною): “…у 1944 році польські підрозділи прийняли німців за частину УПА та обстріляли їх, внаслідок чого німці накрили костел мінометним вогнем. – Mariusz Zajączkowski”.
Підготував: Юрій Гринів.
Джерела: “Powiat Sokalski”, B. Sokalski, Lwow, 1899; “Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich”, Warszawa, 1880-1902; Покинуті костели і каплиці; Вікіпедія.