Курган Пілсудського у Кракові

Курган Пілсудського. Краків. 1930-і рр.

Курган Пілсудського, також відомий як Курган незалежності або Курган свободи (пол. Kopiec Piłsudskiego) – штучний пагорб, створений у 1934-1937 роках в Кракові, Польща. Курган знаходиться на вершині найвищого краківського пагорба Совінец. Названий на честь Юзефа Пілсудського – польського національного лідера і борця за незалежність. Це найбільший з чотирьох штучних насипів в Кракові поряд з курганами Крака (Кракус), Ванди і Костюшко.

У 1934 році Асоціація польських легіонерів запропонувала побудувати пам’ятник незалежності Польщі. Будівництво насипної гори закінчилося 9 липня 1937 року. Для створення пагорбу використовували грунт з полів битв, в яких воювали поляки.

22 червня 1981 року курган був внесений до реєстру пам’яток культури Малопольського воєводства.

Газета “Народна трибуна”. 1935 рік.

Газета “Народна трибуна”. 1935 рік.

Завдяки ініціативі Ейзіга Марфельда в нашому місті (Кристинопіль –  прим. авт.) було створено спільний Громадянський комітет для акції «Дім Емігранта » та «Будівництва кургану на Совінцу». Комітет складається з найважливіших громадян нашого міста під протекторатом голови міста. До складу комітету увійшли: Війт Зеглін, Солтис Ю. Любчинський, професор Ю. Рогоза, секретар Лабуцький, презес „Jad Charuzim” – Л. Шпіндель, презес Гміни – J.Sauerbrun, Eisig Marfeld, L. Lahm — презес Coharu.

1936 р.

Курган на Совінцу, який будувався руками цілого народу, досяг вже 13 м висоти, а з 4-х метрового пагорбка над курганом вже видно на горизонті вершини Татр.

Стаття 1936 року.

 

На фото вгорі: Курган Пілсудського, Краків. 1938 рік.

Підготувала: Олена Британ.

Джерела: періодика того часу; Вікіпедія.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.