Марки УНР на поштовому конверті в Маджарки

В роки існування першої незалежної української держави, у період з 1918 по 1921 роки вийшли друком перші українські поштові марки з оригінальним малюнком. Загалом було випущено близько 130 державних марок Української Народної Республіки з наддруком тризуба, п’ять випусків листівок, одну поштову картку і один поштовий переказ.

Спалене у 1944 році польськими поліцаями село Маджарки на топографічній карті 1936 року.

В результаті Жовтневої революції і розпаду Російської імперії в Україні в кінці 1917 — на початку 1918 року було створено Українську Народну Республіку (УНР). На підставі закону Української Центральної Ради від 18 квітня 1918 року замість зниклих з обігу розмінних монет були випущені марки-гроші номіналом від 10 до 50 шагів. 

Марки-гроші використовувалися в період з квітня 1918 по березень 1919 року. Вони зустрічаються на всіх видах поштових відправлень, включаючи супровідні адреси до посилок і переказні бланки. Як грошові знаки багаторазово підроблялися.

На фото вгорі: поштовий конверт з Олександрівки в Маджарки, 1918 року.

Підготував: Юрій Гринів.

Джерело: Вікіпедія.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: