Монастир Бернардинів у Жвирці

Монастир бернардинів поблизу Сокаля було споруджено в 1619 році у формі фортечної твердині за проєктом архітектора Б. Авелідеса. До наших днів збереглася легенда про перебування в монастирі Б. Хмельницького в листопаді 1655 року.

Монастир Бернардинів. Фото 1933 року. NAC.

У 1843 році велика пожежа знищила монастир. Збереглися лише вежа з годинником, дзвінниця та ризниця. У 1848 році закінчено відбудову Бернардинського монастиря, причому в головному вівтарі костелу вміщено копію давньої ікони Богородиці. Проте пожежі й удар блискавки в 1858 та 1870 роках знищили монастир так, що під час перебудови він втратив свій давній вигляд і колишню архітектурну вартість. До 1939 року монастир бернардинів поблизу Сокаля був значним центром паломництва вірян з усіх польських земель.

Споруда є пам’яткою архітектури початку 17-го століття (1604-1649 рр.) національного значення. З 1958-го року та дотепер на території Бернардинського монастиря розміщується Сокальська виправна колонія з максимальним рівнем безпеки.

27 березня 2012 року тут сталася велика пожежа через займання старих електродротів, випаливши весь дах костелу Діви Марії Утішительки монастиря.

Детальніше про об’єкт.

[mapsmarker marker=”177″]

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.