Пам’ятник Степану Бандері

На високому триметровому постаменті із червоного граніту встановлено бронзове погруддя українського патріота-націоналіста Степана Бандери (1909-1959). Вузький довгий постамент стилізований під меч, що стоїть вістрям донизу, як символ того, що Бандера був на захисті національної ідеї свого народу і не піднімав меч доверху, щоб пригнітити інші народи.

Гострі грані постаменту та неповністю обшліфовані його сторони є символом надзвичайно складного життєвого шляху українського провідника. Широке погруддя асоціюється із рукояттю меча. Здалеку уся композиція виглядає як хрест – символ терпіння і перемоги. До підніжжя пам’ятника ведуть три чорних і три червоних гранітних сходинки. Чорний колір – це колір землі, а червоний – це колір крові, якою скроплена земля і воля. Це і є кольори прапора ОУН-УПА. В основі постаменту закладено капсулу з землею рідного села Степана Бандери – Угринова на Івано-Франківщині.

Пам’ятник відкрито 6 листопада 2005 року. Автори монументу: скульптор Василь Гурмак, архітектор Любомира Петрусь.

Автор: Галина Гриник.

Джерела: Гриник Г. І постав Степан Бандера, “Вісник” 2009, №36; Навроцька З.Ф. Символом незнищеності нації постав у місті пам’ятник Степану Бандері, “Новини Прибужжя” 2005, №89-90.

Open standalone map in fullscreen mode
Пам'ятник Степану Бандері

loading map - please wait...

Пам\'ятник Степану Бандері 50.398746, 24.251552 Пам\'ятник Степану Бандері

УСІ МАТЕРІАЛИ САЙТУ ОПУБЛІКОВАНО З ДОЗВОЛУ ЇХ АВТОРІВ. ПРИ ВИКОРИСТАННІ МАТЕРІАЛІВ ПОСИЛАННЯ НА САЙТ ТА АВТОРІВ СТАТЕЙ ОБОВ’ЯЗКОВЕ. АДМІНІСТРАЦІЯ САЙТУ МОЖЕ НЕ ПОДІЛЯТИ ТОЧКУ ЗОРУ АВТОРІВ ТА НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА АВТОРСЬКІ МАТЕРІАЛИ.