03 листопада 2017 року на старому кристинопільському цвинтарі у Червонограді відбулась процесія із перепоховання решток родини Вишневських та муміфікованого тіла Міхала Флоріана Жевуського.
Кістки тіл родини Вишневських були знайдені під час процесу розчищення каплиці Вишневських.
Отець Микола Леськів та його польський римо-католицький колега провели поминальний молебень у костелі Зіслання Святого духа та біля каплиці. Відтепер тіла поховані, як цього вимагає християнська релігія.
Цей захід відвідали віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові, представники міської влади, духовенство та активісти.
Ідея реставрації каплиці виникла ще 2008 року, коли Червоноградський відділ Товариства польської культури Львівщини очолював Володимир Жук. Завдяки підтримці Міністерства культури і національної спадщини Польщі впродовж 2017 року Товариство випускників академії історичної спадщини (м. Краків) спільно з Червоноградським відділом Товариства польської культури Львівщини здійснили першочергові ремонтно-реставраційні роботи за проектом Юрія Дубика, доцента кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури НУ Львівська політехніка.
Каплицю очистили від рослинності і накрили дахом для запобігання подальшого руйнування. Глибокі вибоїни в стінах замурували, використавши для цього оригінальну цеглу. Також відремонтували сходи і встановили тимчасові двері й дерев’яні щити на вікна.
Під час розчищення крипт були знайдені рештки тіл родини Вишневських, залишки мармурових плит з інскрипціями, уламки трун.
Після кропіткої праці зі складання знайдених уламків надмогильних плит, ідентифіковано п’ять осіб, похованих в каплиці:
Тереза з Ковнацьких Вишневська гербу Слеповрон (1796-1872), Тадеуш Станіслав Вишневський гербу Прус І (1824-1888), Юліанна фон Стадіон Вартгаузен-Вишневська (1840-1899), Ярослав Клеменс Юліан Марія Вишневський гербу Прус І (1861-1906), Ян Тадеуш Едвард Марія Вишневський гербу Прус І (1899-1921).
Автор: Алла Березюк.
Джерело: Ехо Червонограда.