Презентація макету монастиря Бернардинів

Співпраця Червоноградської філії Львівського музею історії релігії та місцевих краєзнавців продовжується! Зараз триває робота над створенням двох макетів сакральних споруд Кристинополя у тому вигляді, який вони мали у XVIII ст.: костелу Св. Духа з монастирем оо. Бернардинів та церкви Св. Юрія з монастирем оо. Василіян. Макети виготовляє краєзнавець, геолог, художник Сергій Солодкий (минулого року він виготовив макет палацу Потоцьких). Вони стануть наочним матеріалом до розділу «Релігійне життя Кристинополя у XVIII ст.» постійно діючої експозиції «Кристинопіль у XVII-XX століттях»У неділю, 11 лютого 2018 року, в Червоноградській філії ЛМІР у форматі робочої зустрічі було представлено макет костелу Св. Духа і монастиря оо. Бернардинів. На заході завідувач музею Галина Гриник провела екскурс по діяльності оо. Бернардинів у Кристинополі та історії цієї архітектурної пам’ятки. Краєзнавець Олександр Коркішко розповів про ідею створення макетів та дослідження їх архітектури, а Сергій Солодкий – про робочі моменти та ті складнощі, з якими зіткнувся при створенні мініатюрних копій сакральних споруд. Тож присутні дізналися багато нового для себе.

В підсумку було розглянуто проблеми, які потрібно вирішити до урочистої презентації макетів у червні цього року (до святкування Дня міста). А проблеми – це завершальні роботи по костелу Св. Духа та виготовлення і придбання скляних ковпаків для обох храмів (п. Сергій вже розпочав роботу над створенням мініатюри церкви Св. Юрія та монастиря оо. Василіян).

Автор: Маріанна Чорнобрива.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: