Шпиталь ерцгерцогині Ґізели

Перші великі медичні заклади почали появлятися у Прибужжі за часів Австрії. У вересні 1878 року в Сокалі було відкрито лікарню. Її спорудили за кошти гмін Сокальської повітової ради, власників дворів та фільварків і назвали іменем австрійської ерцгерцогині Ґізели.

Сокальський шпиталь на поштівці 1904 року. Filosokal.

Цей шпиталь був розрахований на 80 ліжок. Вартість усього майна становила 160 000 крон. У ньому працювало тільки два лікарі, а обов’язки нижчого медичного персоналу виконували сестри-йосафатки.

У період Польської держави в Сокальському шпиталі працювало вісім чоловік медичного персоналу. Серед них О. Пелех, яких згодом очолював цей медичний заклад і впровадив у практику прогресивні прогресивні методи тодішньої медичної науки.

Старий Сокальський шпиталь збудований доволі добротно і нині виглядає набагато молодшим. Тепер тут знаходяться декілька відділів Сокальської центральної районної лікарні.

Автор: Ярина Микитишин.

Джерело:  Сокаль і Сокальщина.

Open standalone map in fullscreen mode
Шпиталь ерцгерцогині Ґізели

loading map - please wait...

Шпиталь ерцгерцогині Ґізели 50.478729, 24.281201 Шпиталь ерцгерцогині Ґізели

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.