Дуби-старожили Куличкова

Село Куличків, Сокальського району славне своїми віковими дубами. Їх тут чимало. Один з них, найстарший, “Дуб Куличків” – є ботанічною пам’яткою природи України та занесений до природо-заповідного фонду Львівської області.

“Дуб Куличків”. Фото 2019 року. Ю. Гринів.

Згідно висновків комісії природоохоронного фонду дубу “Куличків” понад 700 років. Статус ботанічної пам’ятки надано згідно з рішенням Львівської обласної ради від 14.07.2011 року, № 206. Перебуває у віданні Великомостівської міської ради. Зараз дуб переживає не найкращі свої часи. Колись це було велике дерево з розлогою кроною у чотири стовбури в основі. За спогадами старожилів дуб був 7 метрів в діаметрі. Проте зараз зберерігся лише один стовбур – три інших обтрухлявіли та обвалилися.

У час, коли центром села прокладали асфальтовану дорогу, дерево хотіли зрізати. Та місцеві мешканці “свій” дуб відстояли. Кажуть, під ним колись стояв табором сам лідер українського визвольного руху Богдан Хмельницький…

Неподалік дуба “Куличків” стоять ще два безіменні “велетні”. Ці дерева молодші – віком щонайменше 300 років (на фото вгорі).

Автор: Юрій Гринів.

Open standalone map in fullscreen mode
Дуб Куличків

loading map - please wait...

Дуб Куличків 50.302266, 24.085078 Дуб \"Куличків\"

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.