Церква Різдва Богородиці

Єдина пам’ятка Угнева, яка сьогодні відбудована і є чи не найкрасивішою спорудою в місті. Збудована дерев’яною в 1500 році, вона була повністю знищена під час пожежі 1780 року. Відновлена церква також була дерев’яною, за виключенням пресвітерської частини, яку змурували з каменю. І до сьогодні на подвір’ї церкви збереглася триярусна дерев’яна дзвіниця з тих часів. У 1855-57 роках коштами меценатів Жуковських було побудовано повністю кам’яну церкву, для зведення якої розібрали цегляний мур із решток оборонних валів.

Дзвіниця церкви Різдва Пресвятої Богородиці, 1909.

У 1902-1914 роках церкву добудували, а в 1930-х провели масштабну реконструкцію. В рамках оновлення святиня отримала свій найцінніший на сьогодні скарб – настінні розписи, виконані одним з кращих майстрів Галичини Дем’яном Горняткевичем. Митець зобразив на стінах храму не лише образи святих, а й історичні постаті – Івана Мазепу, Тараса Шевченка, Данила Романовича, Андрея Шептицького та ін. у 1936 р новонамальовану церкву було освячено.

Після війни протягом 1946-1956 рр у приміщенні церкви облаштували машинно-тракторну станцію, а з іконопису зникли деякі постаті.

 

Джерела: Мандри, Вікіпедія.

Open standalone map in fullscreen mode
Церква Різдва Богородиці

loading map - please wait...

Церква Різдва Богородиці 50.365517, 23.750671 Церква Різдва Богородиці

 

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.