Ярослав Клеменс Вишневський

Ярослав Клеменс Вишневський. Фотоательє Геннера у Львові. 1890 рік.

Ярослав Клеменс Юліан Марія Вишневський – представник роду польських аристократів Вишневських гербу Прус. Народився 26 лютого 1861 року у Кристинополі. Був другим сином графа Тадеуша Вишневського та графині Джуліани фон Стадіон-Вартхаузен і Таннхаузен. Шляхтич, співвласник Кристинополя, Клюсова та Нового Двору в Сокальським повіті.

З 11 червня 1887 року заступив на імператорську дипломатичну службу в чині цісарського королівського камергера. 22 червня 1894 року був призначений секретарем австро-угорського посольства при королівському дворі в Стокгольмі. Виконував обов’язки радника першого класу посольства Австріі в Мадриді (1902 р.), а також надзвичайного і повноважного посла посольства Австрії в Мексиці (1905 р.), де важко захворів. Помер у родовому маєтку у Кристинополі 20 вересня 1906 року.

Кавалер папського ордена Григорія Великого та ордену Корони Італіі, іспанского ордену Ізабели та сербського ордена Білого Орла.

Похований в родовому склепі родини Вишневських у Кристинополі.

Ярослав Клеменс Вишневський. Фотоательє Геннера у Львові. 1890 рік.

Некролог у виданні “Swiat”, №43, 23 (25?) жовтня 1906 року.

Підготував: Юрій Гринів.

Джерела: Wikiland, Geni, Genealogia dynastyczna.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.