Живопис Соломії Ковтун

У Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палаці Потоцьких) 6 листопада 2016 року відбулася урочиста презентація виставки «Живопис Соломії Ковтун» молодої львівської художниці Соломії Ковтун.  
Попри те, що за освітою Соломія – медик і працює офтальмологом, зізнається, що медицина для неї є роботою, а мистецтво – її власне «Я». Є активною учасницею мистецького життя м. Львова та Києва. Брала участь у проектах «ВЕСЕЛКА» та «ГЕОМЕТРІЯ»; у виставках «Осінній салон», «Пейзажна виставка» та участь у конкурсі «Art competition», що організовувався центром міської історії Центрально-Східної Європи. Учасниця міжнародних пленерів у Литві та Польщі.
В 2009 році відбулася перша персональна виставка «Брами» в галереї «Зелена канапа» (м. Львів), у наступному, 2010 році, уже друга – «Небо над дахами» (м. Львів). Далі були: проект «Місто» в КМЦ «Дзиґа» (2010, Львів) та Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (2011, Червоноград), виставка при посольстві України до Дня Незалежності (2011, Австрія), «Кут» (2011, Львів), «Те саме» (2011, Львів), «12» (2013, Львів), «Тінь» (2015, Львів), «Лінія горизонту» (2016, Львів та Тернопіль).

І ось тепер місто Червоноград. І це не випадково, адже це місто її дитинства – тут пройшли її шкільні роки, тут вона працювала у міській лікарні. Вісімнадцять полотен різних розмірів і складають її експозицію під назвою «Живопис Соломії Ковтун». У них авторка драматизує міські пейзажі зіставленням контрастів форм і кольорів, а на серії абстрагованих пейзажів об’єктами є лінія і пляма.

 

Автор: Маріанна Чорнобрива.

Джерела: Львівський музей історії релігії, галерея “Зелена канапа”.

 

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.