Палац Потоцьких продано!

Видання “Ziemia Sokalska”. Титульний лист.

Історичний палац Потоцьких в Кристинополі – власність повітового управління в Сокалі.

Після тривалих та виснажливих переговорів історичний палац Потоцьких у Кристинополі (що донедавна належав графу Станіславу Вишневському) перейшов у власність повітового відділу в Сокалі. 17 березня 1936 року у Львові підписано контракт купівлі-продажу, згідно з яким граф Вишневський продав палац з 40 приміщеннями, парк в 11 моргів та 20 моргів лук повітовому управлінню.

Від імені повіту контракт підписали повітовий староста Войцех Костоловський, граф Владзімеж Дідушицький та доктор Юліан Шпунар.

Після оформлення документів староста подякував графу Вишневському від імені громади Сокальського повіту та повітової Ради за справжню громадянську позицію, яку прийняв граф Вишневський стосовно вищезгаданої справи, дозволивши повітовому управлінню придбати об’єкт за відносно низькою ціною на культурні потреби повіту.

В’їздна брама палацу в Кристинополі.

Староста також сердечно подякував Земельному товариству, а саме директорові JWP Козловському за надання повітові довгострокової позики на прийнятних умовах.

На фото вгорі: перша сторінка видання “Ziemia Sokalska”, 1936 рік.

Підготував: Юрій Гринів.

Джерело: “Ziemia Sokalska” від 1 квітня 1936 року – надав Ryszard Gawrys.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: