Дуб Длань Русі

Дуб Длань Русі – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення України. Дерево є об’єктом природно-заповідного фонду Львівської області. Розташований в межах Сокальського району, в кілометрі на північ від села Велике.

Володимир Заремба зі “своїм” дубом. Вересень, 2019 р. Фото: Юрій Гринів.

“Першовідкривач” дерева, старожил села Велике, різбляр Володимир Заремба розповідає: “Дереву щонайменше 400 років. Я звернув увагу на нього ще багато років тому і повідомив до Львова. Згодом, у 2011 році дуб все ж занесли до природо-охоронного переліку. Дерево росте на схилі – воно стояло колись при дорозі, що пролягала вздовж старого русла річки Західний Буг (така дорога і справді є на австрійських картах кінця XVIII століття). В давнину деревину з цих місцевостей, особливо дуб, сплавляли річкою до Європи, зокрема постачали в Англію”.

Зараз від дерева відламується багато гілок. Новоутворені дупла спричиняють підгнивання стовбура. В решті-решт дерево загине. Володимир Заремба просить природоохоронні служби звернути увагу та зберегти пам’ятку.

Автор: Юрій Гринів.

[mapsmarker marker=”60″]

 

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.