Дуб Длань Русі

Дуб Длань Русі – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення України. Дерево є об’єктом природно-заповідного фонду Львівської області. Розташований в межах Сокальського району, в кілометрі на північ від села Велике.

Володимир Заремба зі “своїм” дубом. Вересень, 2019 р. Фото: Юрій Гринів.

“Першовідкривач” дерева, старожил села Велике, різбляр Володимир Заремба розповідає: “Дереву щонайменше 400 років. Я звернув увагу на нього ще багато років тому і повідомив до Львова. Згодом, у 2011 році дуб все ж занесли до природо-охоронного переліку. Дерево росте на схилі – воно стояло колись при дорозі, що пролягала вздовж старого русла річки Західний Буг (така дорога і справді є на австрійських картах кінця XVIII століття). В давнину деревину з цих місцевостей, особливо дуб, сплавляли річкою до Європи, зокрема постачали в Англію”.

Зараз від дерева відламується багато гілок. Новоутворені дупла спричиняють підгнивання стовбура. В решті-решт дерево загине. Володимир Заремба просить природоохоронні служби звернути увагу та зберегти пам’ятку.

Автор: Юрій Гринів.

Open standalone map in fullscreen mode
Дуб Длань Русі

loading map - please wait...

Дуб Длань Русі 50.421863, 24.264164 Дуб \"Длань Русі\"

 

УСІ МАТЕРІАЛИ САЙТУ ОПУБЛІКОВАНО З ДОЗВОЛУ ЇХ АВТОРІВ. ПРИ ВИКОРИСТАННІ МАТЕРІАЛІВ ПОСИЛАННЯ НА САЙТ ТА АВТОРІВ СТАТЕЙ ОБОВ’ЯЗКОВЕ. АДМІНІСТРАЦІЯ САЙТУ МОЖЕ НЕ ПОДІЛЯТИ ТОЧКУ ЗОРУ АВТОРІВ ТА НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА АВТОРСЬКІ МАТЕРІАЛИ.