Генеральний план Червонограда 1959 року

Генеральний план міста 1959 року передбачав 90 тисяч жителів та будівництво у два етапи. У перший період – до 1965 року – передбачалося спорудити житло для 62 тисяч чоловік, виходячи з розрахунку 9 м кв. на одну людину. Всього на будівництво міста виділялось 700 млн. карбованців.

Розподіл капіталовкладень повинен був відбуватись наступним чином: 68% – на будівництво житла, 20% – на соцкультоб’єкти і 12% – на інженерні споруди та благоустрій. Будівництво міста планувалось у старій частині міста, в південній та північній частинах с. Острів і біля Нового міста до ріки Західний Буг.

Перспективний план забудови нової частини Червонограда.

Генеральним планом передбачалось спорудження так званого міжрайону чисельністю 15-17 тисяч чоловік, з культурними установами, торгівельними комплексами. Для забезпечення міста водою генплан передбачав три водозбірники, по дві свердловини кожний, які повністю забезпечуватимуть Червоноград водою, доставляючи по 28 тисяч кубометрів води на добу. Проект також передбачав газифікацію шахтарського міста.

Приміщення нової школи.

Але, на жаль, чи на щастя, генеральний план забудови Червонограда не був втілений у життя. Заселення міста по обидва боки Західного Бугу не відбулось…

Перспективний план забудови старої частини Червонограда (фрагмент). Зберігається у Червоноградській філії ЛМІР.

Автор: Юлія Коваль.

Джерело: “Перші забудови міста”, Ю. Коваль, – “Панорама міста”, №3, серпень 2005.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: