Танкер “Рава Руська”

Танкера типу “Казбек” (проект 563) – одна з найбільших серій суднобудування Радянського Союзу. Танкери цієї серії будували у 1950-х роках три суднобудівні заводи: у Ленінграді, Херсоні та Миколаєві.

Танкер “Рава Руська”. 1970-80 рр.
https://goskatalog.ru/

У вересні 1950 року на Миколаївському суднобудівному заводі ім. І.І. Носенко був закладений перший танкер серії «Казбек». Він був першим у країні морським судном з суцільнозварним корпусом. Саме з нього в СРСР почалося створення суднового комплектуючого обладнання.

Протягом 1950-1961 рр. морському транспортному флоту було здано 70 нафтоналивних суден типу «Казбек», які створили ядро ​​нафтоналивного флоту СРСР. В ході побудови проект неодноразово корегувався з метою усунення виявлених в процесі експлуатації недоліків. Тому у різних суден є відмінності в загальному розташуванні, в деталях обладнання і обробці приміщень, а також в складі і компонуванні механічної установки. При створенні танкерів типу «Казбек» вперше був застосований крупноблочний метод побудови, що дозволяв скоротити терміни перебування судна на стапелі і підвищити продуктивність праці.

Танкер “Рава Руська”. 1975 р.
https://river-forum.ru/

“Рава Руська” була закладена 26 січня 1960 року на Херсонському суднобудівному заводі, а у переддень Нового року – 30 грудня 1960-го – спущена на воду. У 1980-х рр. судно слугувало в якості бункерувальної бази в порту Вентспілс, Латвія. 26 червня 1996 р. було куплене компанією Hanza Bunkering (Riga) та на буксирі прибуло в порт Лієпая. Незабаром його встановили на причал №26 для роботи в якості терміналу-накопичувача.

20 квітня 2004 року танкер “Рава Руська” було списано, а 20.07.2004 р. переміщено на причал №17 для розрізки.

На фото вгорі: танкер “Рава Руська” в морі. 1970-80 рр. З фондів Музею морського флоту РФ. Кольори штучні.

Підготував: Юрій Гринів.

Джерела: “Наливні судна серійного виробництва для транспортування нафти та нафтопродуктів”, А.І. Іванов, Т.В. Дмітрієва, Р.Н. Аслаєва; Водний транспорт.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: