Громадський будинок “Бурса”

Будівля сокальської “Бурси” була зведена на початку ХХ століття. Відомим вихованцем закладу був Софрон Коліда (20.XI.1904 – VI.1941) – відомий патріот і громадянин, парох села Махнівці Турчанського повіту, закатований НКВС у Самбірській тюрмі.

За Польської республіки в будинку розміщувалася бурса ім. Адама Міцкевича. З 1959 року тут розмістився комбінат “Укрзахідвугілля”. В 60-х роках до західної частини будинку було добудовано приміщення (корпус №2). Тепер тут розміщується Державне підприємство “Львіввугілля”.

“Будинок Бурси” є архітектурною пам’яткою міського будівництва Галичини поч. ХХ ст., що репрезентує архітектурне вирішення міської забудови регіону поч. ХХ ст. – стильової епохи академізму.

Будівля Бурси ім. Адама Міцкевича у Сокалі. Фото 1920-х рр.

На фото вгорі: головний корпус Державного підприємства “Львіввугілля” у Сокалі. Фото 2015 року. Автор фото: Віталій Ільницький.

Автор: Ярина Микитишин.

Open standalone map in fullscreen mode
Громадський будинок 'Бурса'

loading map - please wait...

Громадський будинок \'Бурса\' 50.477622, 24.274305 Громадський будинок \"Бурса\"

УСІ МАТЕРІАЛИ САЙТУ ОПУБЛІКОВАНО З ДОЗВОЛУ ЇХ АВТОРІВ. ПРИ ВИКОРИСТАННІ МАТЕРІАЛІВ ПОСИЛАННЯ НА САЙТ ТА АВТОРІВ СТАТЕЙ ОБОВ’ЯЗКОВЕ. АДМІНІСТРАЦІЯ САЙТУ МОЖЕ НЕ ПОДІЛЯТИ ТОЧКУ ЗОРУ АВТОРІВ ТА НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА АВТОРСЬКІ МАТЕРІАЛИ.