Громадський будинок “Бурса”

Будівля сокальської “Бурси” була зведена на початку ХХ століття. Відомим вихованцем закладу був Софрон Коліда (20.XI.1904 – VI.1941) – відомий патріот і громадянин, парох села Махнівці Турчанського повіту, закатований НКВС у Самбірській тюрмі.

За Польської республіки в будинку розміщувалася бурса ім. Адама Міцкевича. З 1959 року тут розмістився комбінат “Укрзахідвугілля”. В 60-х роках до західної частини будинку було добудовано приміщення (корпус №2). Тепер тут розміщується Державне підприємство “Львіввугілля”.

“Будинок Бурси” є архітектурною пам’яткою міського будівництва Галичини поч. ХХ ст., що репрезентує архітектурне вирішення міської забудови регіону поч. ХХ ст. – стильової епохи академізму.

Будівля Бурси ім. Адама Міцкевича у Сокалі. Фото 1920-х рр.

На фото вгорі: головний корпус Державного підприємства “Львіввугілля” у Сокалі. Фото 2015 року. Автор фото: Віталій Ільницький.

Автор: Ярина Микитишин.

[mapsmarker marker=”126″]

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.