Костел Найсвятішого Серця Ісусового

Перший стоянівський костел був дерев’яним, і був побудований на честь святого Войтеха. Він проіснував до 80-х років XIX ст., коли, внаслідок пожежі, згорів.

Костел у Стоянові на поштівці 1913 року.

Новий костел був збудований у 1901 році у готичному стилі за проектом Тальовського Теодора-Мар’яна. Хоч прихожан поляків було небагато, але костел вражав своєю масштабністю. В 1930-х роках біля костелу було поставлено фігуру Матері Божої. З 1939 року костел починає занепадати. В 1944 році був вбитий останній ксьондз Францішек Шансевич. Парафія залишилась без духовного пастиря і була закрита.

За часів радянської влади приміщення костелу використовувалось не за призначенням і від цього дуже постраждало. Ззовні його муровані стіни були пошкоджені, фігура Богородиці знищена, а вітражі вибиті. Всередині знищено вівтар та образи.

У 1988 році почалася реставрація. На виділені кошти тодішнього колгоспу «Жовтень» було покладено новий дах. 24 грудня 1999 року було проведено першу за довгі часи Службу Божу. Зараз костел є діючим.

Джерело: Вікіпедія.

Open standalone map in fullscreen mode
Костел Найсвятішого Серця Ісусового

loading map - please wait...

Костел Найсвятішого Серця Ісусового 50.367166, 24.655370 Костел Найсвятішого Серця Ісусового

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.