Жіноча народна школа

На початку ХХ століття на території сучасної Сокальської школи №2 існував жіночий монастир сестер Феліціянок. При монастирі діяла жіноча школа, яка потребувала більшого і кращого приміщення. Тому з 1912 року починаються офіційні розмови про початок будівництва Школи жіночої людової в Сокальському повіті.

За архівними даними будівництво школи було розпочато в 1914 році інженером-будівничим Ваторцкім. Але через І Світову війну роботи були припинені. З 20-го року ХХ століття роботи по будівництву школи були відновлені. На це були виділені кошти Окружною Львівською Шкільною Кураторією.

Жіноча школа у Сокалі на поштівці 1932 року.

У 1930 році до використання школи було віддано дві кімнати і канцелярію. Навчальний заклад знаходився під опікою сестер Феліціянок, або, як їх називали “матечок”, під керівництвом Світлої Софії Скієлоцринської. Тут викладали релігію (яку вів священик з монастиря Бернардинів), польську мову та українську (яка з 1924 року була відмінена, так як українське населення в Сокалі за даними перепису від 31.05.1924 р. було тільки 25%), письмо, рахунки, географію, історію, геометрію, гімнастику, садівництво, співи, фахові науки.

У 1946 році в приміщенні “Школи матечок” було засновано початкову школу з російською мовою навчання, а вже у 1953-му реорганізовано у Сокальську середню школу № 2. У 1958 році неподалік було збудоване нове приміщення і школа перемістилася туди. Тепер у приміщенні “Школи матечок” розміщується Сокальська станція юних техніків.

Автор: Ярина Микитишин.

Джерело: Сокальська ЗШ І-ІІІст. №2.

Open standalone map in fullscreen mode
Жіноча народна школа

loading map - please wait...

Жіноча народна школа 50.474536, 24.276674 Жіноча народна школа

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.