Церква св. Юрія та монастир отців Василіан

Монастир отців Василіан у Кристинополі засновано 1763 року. Фундатором монастиря став Францішек Салезій Потоцький. Будівництво храму було розпочато на місці старої дерев’яної церкви, що належала українській громаді міста.

Монастир оо. Василіан у Кристинополі. Фото 1930-х рр.

Урочисте закладення наріжного каменю під нову церкву відбулося 15 жовтня 1771 року. Контроль над будівництвом здійснив архітектор Йоган Каспер Зельнер.

Монастир володів великою бібліотекою, у якій свого часу перебував славний «Апостол». Це унікальна культурна і духовна пам’ятка України, яка збереглася в давньослов’янській літературній традиції із ХІІ століття і походить із західної частини Київської Русі. До Кристинополя він надійшов із сусіднього монастиря у Городищі та отримав назву «Кристинопільський апостол». Крім того, у монастирській бібліотеці перебувало Бучацьке Євангеліє ХІІ-ХІІІ століття.

З кінця XVIII століття у храмі зберігалися мощі святого Онуфрія. Цей святий був найбільш шанованим у Кристинополі. Щороку, 25 червня, у день його вшанування, відбувались релігійні процесії, що з часом переросли у загальноміське свято.

В цьому монастирі склав свої чернечі обіти майбутній митрополит Андрей Шептицький. У наш час в монастирському храмі зберігається чудотворна ікона Матері Божої Кристинопільської.

Джерело: Фундація розвитку Червонограда.

Open standalone map in fullscreen mode
Кристинопільський монастир

loading map - please wait...

Кристинопільський монастир 50.383663, 24.232460 Кристинопільський монастир

УСІ МАТЕРІАЛИ САЙТУ ОПУБЛІКОВАНО З ДОЗВОЛУ ЇХ АВТОРІВ. ПРИ ВИКОРИСТАННІ МАТЕРІАЛІВ ПОСИЛАННЯ НА САЙТ ТА АВТОРІВ СТАТЕЙ ОБОВ’ЯЗКОВЕ. АДМІНІСТРАЦІЯ САЙТУ МОЖЕ НЕ ПОДІЛЯТИ ТОЧКУ ЗОРУ АВТОРІВ ТА НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА АВТОРСЬКІ МАТЕРІАЛИ.