Цей чорно-білий художній фільм був знятий в 1960 році в Червонограді і поставлений на кіностудії «Ленфільм» режисером Миколою Розинцовим. Прем’єра фільму в СРСР відбулася 20 лютого 1961 року. Кінофільм розповідає про ставлення характеру шахтаря Івана Кондакова, перетворення його з наївного дивака-винахідника в шанованого інженера.
В кінокартині знімались: Генадій Нілов – Іван Кондаков, Ізольда Ізвицька – лікар, Георгій Жженов – начальник шахти Крилов, Володимир Самойлов – професор Преображенський, Дмитро Горішний – міліціонер (завуч СШ №1 м. Червоноград).
В зйомках використовувались натурні об’єкти: залізничний вокзал Червонограда, поверхневі та підземні споруди шахти №3 «ВМ», житлові будинки та лікарня селища Гірник.
Сюжет фільму.
До Івана Кондакова, молодого винахідника, спочатку всі ставилися з іронією. Але шахта – є шахта. І тому його неуважність, запізнення та інші легковажні вчинки стали часто висміювати в шахтарській багатотиражці. Шкільна подруга Леля, яка закінчила медінститут, перестала розуміти фанатика. Тільки одна Ніна, зовсім нова на шахті людина, підтримувала і захищала Кондакова. І Кондаков був вельми щасливий. Герой домігся успіхів – його винаходи підтримали і міськком партії, і колектив шахтарів. А старі друзі, забувши колишні образи, стали його вірними помічниками.
Автор: Олександр Коркішко.
Джерела: Вікіпедія; Кіно-театр.