Синагога XIX століття у Сокалі

Про синагогу у Сокалі, що знаходиться по вул. Шептицького, відомо небагато. Колись на території, де зараз знаходиться міський парк відпочинку, було єврейське мітечко – штетл. Наприкінці XIX століття неподалік старої синагоги оборонного типу (кін. XVII ст.) було збудовано нову святиню.

Сокальська синагога XVII ст. Ліворуч видно синагогу XIX ст. Фото 1917-го року.

Будівля досить добре збережена, проте за призначенням зараз не використовується. Синагога мала двоповерхову жіночу частину з залізобетонними сходами та одноповерховий чоловічий зал. Також тут знаходилась єврейська школа (бейт-мідраш). Головний вхід в будівлю розташовувався з західної сторони, у жіночій частині. Вхід у східній стіні був зроблений значно пізніше.

Будівля за час свого існування зазнала конструктивних змін, проте здебільшого в інтер’єрі. Вони були проведені у 50-70-х роках ХХ ст. у зв’язку з пристосуванням приміщень під інше використання.

Підготував: Юрій Гринів.

Джерело: The Center for Jewish Art, Daniel Abraham.

Open standalone map in fullscreen mode
Синагога XIX століття у Сокалі

loading map - please wait...

Синагога XIX століття у Сокалі 50.482313, 24.275665 Синагога XIX століття у Сокалі

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.