Церква Пресвятої Богородиці Владичиці України

Парафія Української Греко-Католицької Церкви Пресвятої Богородиці Владичиці України була заснована у 2002 році. У 2009 році був освячена дерев’яна церква, збудована без цвяхів за проектом галицької церкви XVII– XVIII ст. майстрами з м.Яремче.

На території церкви Пресвятої Богородиці Владичиці України у Червонограді. 2020 р. Фото Ю.Гринів.

Матеріал для будови теж привозили з гірської місцевості, з Івано-Франківщини. На дзвіниці, що збудована з каменю та бруса і покрита гонтою, є чотири дзвони. Два із них настоятелю храму о. Володимиру Ващуку передали з Національного музею м.Червонограда. Це дзвони, які відкопали місцеві мешканці на місці спаленого у 1944 році фашистами села Завонє. Завонє знаходилося на межi трьох районiв – Сокальського, Радехiвського, Кам`янко-Бузького. На меншому з них напис: ZAWONIE 1938, на бiльшому – OFIARA MIESZKANCOW WSI ZAWONIE R.P. 1938. Один із дзвонів має рідкісну тональність «Мі». Два інші вилиті за кошти мецената називаються «Володимир» та «Ігор».

Храм вирізняється незвичною, вишуканою архітектурою. Поєднання дерева, каменю та заліза, які використані для оздоби, створює особливу атмосферу. Навколо церкви розкішний парк, на території-приміщення Катехитичної школи ім. А.Шептицького, футбольний та волейбольний, дитячий та тренажерний майданчики. Церква відчинена впродовж дня, можна промолитися та оглянути інтер’єр.

Open standalone map in fullscreen mode
Церква Пресвятої Богородиці Владичиці України

loading map - please wait...

Церква Пресвятої Богородиці Владичиці України 50.388838, 24.240539 Церква Пресвятої Богородиці Владичиці України

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.