Церква Воздвиження Чесного Хреста

Село Волсвин знаходиться на правому березі Західного Бугу, 1-3 км на схід від його русла, неподалік впадання в нього двох лівобережних приток – річок Рата і Солокія. Перша згадка в історичних документах про Волсвин відноситься до 1426 р., Хоча поселення тут виникло набагато раніше.

У селі існував чоловічий Василіянський монастир, заснований воєводою Познанським Іваном Остророгом у 1628 р., а також – жіночий Василіянський, у підпорядкуванні яких були три невеликих церкви: Воздвиження Чесного Хреста, Святого Юрія і Введення Пресвятої Богородиці. У 1754 році частина василіян переселилася в Кристинопіль, а в 1796 р. монастир ліквідували. Монастирська церква стала парафіяльною. У 1864 р. замість старої побудована нова дерев’яна тризубна одноверха церква. У 1898 р. при церкві побудована мармурова дзвіниця.

На фото вгорі: церква Воздвиження Чесного Хреста у Волсвині. 2010 р. Фото: Ю.Гринів.

Open standalone map in fullscreen mode
Церква Воздвиження Чесного Хреста

loading map - please wait...

Церква Воздвиження Чесного Хреста 50.331731, 24.279163 Церква Воздвиження Чесного Хреста

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.