Візит до храму Святого Володимира

Працівники Червоноградської філії Львівського музею Історії релігії та група дослідників історії Кристинополя-Червонограда при музеї провели 21 березня 2018 року обстеження найдавнішої пам’ятки архітектури нашого міста Червонограда – церкви Св. Володимира, підземні крипти якої датуються 1695 р., а сама будівля зводилась впродовж першої чверті XVIII століття (попередня дерев’яна згоріла).
Були обстежені внутрішня архітектура та інтер’єр храму, а також його підвал та куполи. Це дало можливість побачити невідомі архітектурні деталі, дізнатися про ремонтні роботи під час перебудов і оглянути нові святі реліквії, які з’явилися у церкві впродовж останніх років.

Отримана інформація та нові відкриття стануть доповненням до попередніх публікацій по історії святині та темою для написання нових.
Уся група висловлює щиру вдячність настоятелю церкви Св. Володимира о. Михайлу Гнатіву за можливість проведення дослідження храму, а о. Івану Білоусу – за цікаву екскурсію по ньому.

 

Автор: Маріанна Чорнобрива.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: