АТ-2 (157) у автопарку Червоноградського відділу ДСНС

У Червоноградському відділі ДСНС України (“Пожежна частина”) уже впродовж багатьох років, а саме з вересня 1985 р., несе службу “старожил” рятувальної справи АТ-2 (157). Машина 1967 року випуску. І, хоча вік автомобіля поважний, він знаходиться у повному робочому стані. Та сьогодення вимагає слідувати новим вимогам та стандартам, тому, очевидно, зовсім скоро цей червоний залізний кінь стане окрасою одного з музеїв пожежно-рятувальної справи України.

АТ-2 (157) – перший та наймасовіший автомобіль технічної служби (АТС) в СРСР підвищеної прохідності з колісною формулою 6х6.

Виготовлявся Новоторжським машинобудівельним заводом на базі шасі ЗІЛ-157К (кабіна ЗІС-151) впродовж 1961-1970 рр. Призначався для доставки особового складу, спецобладнання та інструменту, димовидалення та подачі чистого повітря, робіт з розкриття конструкцій, розбирання частин будівель і завалів, пробивання стін і перекриття, а також для надання допомоги автомобілям, що зазнали аварії.

Для виконання цих завдань АТС оснащувався краном з ручним приводом і лебідкою з приводом від коробки відбору потужності автомобіля; в кузові був встановлений компресор ЗІФ-55, а в комплект інструменту та обладнання входили відбійні молотки, бетоноломи, бурильний пневмомолоток, бензопили, автогенорізальні установки і газодимозахисне обладнання.

Автор: Юрій Гринів.

Джерела: Післявоєнний автотранспортЧервоноградський МВ ГУ ДСНС; Вікіпедія.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: