Кадастрові карти Австрійської монархії

23 грудня 1817 року імператор Франц IІ наказав провести загальний економічний огляд всіх земельних ділянок в провінціях Австрійської монархії. Грандіозний проект вимагав виконання докладних обмірів 670 000 км² території імперії в результаті яких було створено близько 330 000 аркушів карт.

Кадастровий план Кристинополя. 1854 р. Центральний державний історичний архів у Львові.

Оригінальні аркуші карт створювалися в кольорі у форматі 53 см х 66 см. На картах позначалися всі межі земельних ділянок із зазначенням їх призначення у шкалі 1: 2880.

Сьогодні близько 54 000 карт і реєстрів з іменами власників зберігаються у Відні в Кадастровому Архіві Федерального бюро метрології та геодезії. Центральний державний історичний архів у Львові зберігає близько 25 000 кадастрових карт, які були виготовлені між 1824 і 1854 роками.

Сьогодні кадастрові мапи одного з самих амбітних картографічних проектів XIX століття роззосереджені серед дев’яти країн – Австрії, Польщі, України, Румунії, Чехії, Словаччини, Словенії, Хорватії та Італії.

Кадастрові карти і реєстри власників мають велике значення для геодезистів, істориків і географів. Вони описують історію, межі та використання земельних ділянок в масштабах 1: 2880, 1: 1440 або 1: 5760.

Кадастровий план Кристинополя. 1854 р. Центральний державний історичний архів у Львові.

Підготував: Юрій Гринів.

Джерело: Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Gesher Galicia.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: